تبلیغات
مطالب اینترنتی - متن صلوات شعبانیه – فایل صوتی برای دانلود
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نویسنده وبلاگ
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
مطالب اینترنتی
شنبه 16 اردیبهشت 1396 :: نویسنده : نویسنده وبلاگ       مفیدستان:

صلوات شعبانیه از امام سجاد (ع) روایت شده است. خواندن صلوات شعبانیه در ایام ماه شعبان توصیه شده است. دانلود صلوات شعبانیه صوتی آورده شده است.

<!--[if gte mso 9]> <![endif]-->

صلوات شعبانیه صلواتی است که به نقل مستقیم از امام سجاد (ع) روایت شده است. امام سجاد (ع) در هر روز از شعبان در هنگام ظهر و در نیمه شب صلوات شعبانیه را زمزمه می کردند. این صلوات در مصباح المتهجد و کتاب های دیگر آمده است.

متن صلوات شعبانیه صوتی صلوات شعبانیه دانلود

صلوات شعبانیه

صلوات شعبانیه از جمله اعمال مشترک ماه شعبان است. متن صلوات شعبانیه به شرح ذیل است:

اَللّهُمََّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ و َآلِ مُحَمَّدٍ

شَجَرَةِ النُّبُوَّةِ وَ مَوْضِعِ الرِّسالَةِ وَ مُخْتَلَفِ الْمَلاَّئِكَةِ وَ مَعْدِنِ الْعِلْمِ وَ اَهْلِ بَیْتِ الْوَحْىِ

اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ و َآلِ مُحَمَّدٍ

الْفُلْكِ الْجارِیَةِ فِى اللُّجَجِ الْغامِرَةِ یَامَنُ مَنْ رَكِبَها وَ یَغْرَقُ مَنْ تَرَكَهَا الْمُتَقَدِّمُ لَهُمْ مارِقٌ وَالْمُتَاَخِّرُ عَنْهُمْ زاهِقٌ وَاللاّزِمُ لَهُمْ لاحِقٌ.

اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ

الْكَهْفِ الْحَصینِ وَ غِیاثِ الْمُضْطَرِّ الْمُسْتَكینِ وَ مَلْجَاءِ الْهارِبینَ وَ عِصْمَةِ الْمُعْتَصِمینَ.

اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ

صَلوةً كَثیرَةً تَكُونُ لَهُمْ رِضاً وَ لِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ اَداَّءً وَ قَضاَّءً بِحَوْلٍ مِنْكَ وَ قُوَّةٍ یا رَبَّ الْعالَمینَ.

اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ

الطَّیِّبینَ الاْبْرارِ الاْخْیارِ الَّذینَ اَوْجَبْتَ حُقُوقَهُمْ وَ فَرَضْتَ طاعَتَهُمْ وَ وِلایَتَهُمْ.

اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ

وَ اعْمُرْ قَلْبى بِطاعَتِكَ وَ لا تُخْزِنى بِمَعْصِیَتِكَ وَ ارْزُقْنى مُواساةَ مَنْ قَتَّرْتَ عَلَیْهِ مِنْ رِزْقِكَ بِما وَسَّعْتَ عَلَىَّ مِنْ فَضْلِكَ وَ نَشَرْتَ عَلَىَّ مِنْ عَدْلِكَ وَ اَحْیَیْتَنى تَحْتَ ظِلِّكَ وَ هذا شَهْرُ نَبِیِّكَ سَیِّدِ رُسُلِكَ.

شَعْبانُ الَّذى حَفَفْتَهُ مِنْكَ بِالرَّحْمَةِ وَ الرِّضْوانِ الَّذى كانَ رَسُولُ اللهِ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَ آلِه وَ سَلَّمَ یَدْاَبُ فى صِیامِهِ وَ قِیامِهِ فى لَیالیهِ وَ اَیّامِهِ بُخُوعاً لَكَ فى اِكْرامِهِ وَاِعْظامِهِ اِلى مَحَلِّ حِمامِهِ.

اَللّهُمَّ فَاَعِنّا عَلَى الاِْسْتِنانِ بِسُنَّتِهِ فیهِ وَ نَیْلِ الشَّفاعَةِ لَدَیْهِ

اَللّهُمَّ وَ اجْعَلْهُ لى شَفیعاً مُشَفَّعاً وَ طَریقاً اِلَیْكَ مَهیَعاً وَ اجْعَلْنى لَهُ مُتَّبِعاً حَتّى اَلْقاكَ یَوْمَ الْقِیمَةِ عَنّى راضِیاً وَ عَنْ ذُنُوبى غاضِیاً قَدْ اَوْجَبْتَ لى مِنْكَ الرَّحْمَةَ وَ الرِّضْوانَ وَ اَنْزَلْتَنى دارَ الْقَرارِ وَ مَحَلَّ الاْخْیارِ.

دانلود صلوات شعبانیه صوتی – موسوی قهار

دانلود صلوات شعبانیه صوتی – علیرضا سبحانی

دانلود صلوات شعبانیه صوتی – ولید المزیدی

دانلود صلوات شعبانیه صوتی – گروه همخوان

متن صلوات شعبانیه صوتی صلوات شعبانیه دانلود

ترجمه صلوات شعبانیه

خدایا! بر محمّد و خاندان محمد درود فرست

درخت نبوت و جایگاه رسالت و محل آمد و شد فرشتگان و معدن دانش، و خانواده وحی

خدایا! بر محمّد و خاندان محمّد درود فرست

کشتی روان در اقیانوس‌های عمیق هر که به آن توسّل جوید ایمنی یابد و هر که آن را رها کند غرق شود پیش افتاده از آن‌ها از دین خارج است و عقب مانده از آنان نابود است و همراه آنان ملحق به حق است.

خدایا! بر محمّد و خاندان محمّد درود فرست

پناهگاه محکم و فریادرس بیچارگان درمانده و پناه گریختگان و دستاویز استوار برای چنگ اندازان

خدایا! بر محمّد و خاندان محمّد درود فرست

درودی که برای آنان موجب خشنودی و برای ما مایه ادا کردن و بجا آوردن حق محمّد و خاندان محمّد باشد به حول و نیرویت ای پروردگار جهانیان

خدایا! بر محمّد و خاندان محمّد درود فرست

آن پاکان و نیکان و خوبان که حقوقشان را بر همه واجب کردی و پیروی و ولایتشان را بر همگان فرض نمودی

خدایا! بر محمّد و خاندان محمّد درود فرست

و دلم را با طاعتت آباد کن و به نافرمانی از خود رسوایم مساز و روزی من فرما همیاری با آن ‌که رزقت را بر او تنگ گرفتی به مدد آنچه از فضلت بر من وسعت دادی و از عدلت بر من گستردی و مرا در سایه رحمتت زنده داشتی این ماه ماه پیامبر توست، آن سرور فرستادگان

شعبانی که آن را به رحمت و رضوانت پوشاندی ماهی که رسول خدا (درود خدا بر او و خاندانش باد) در روزه‌داری و بپاداری عبادت در شب‌ها و روزهایش با تمام توان کوشش می‌کرد تا هنگام مرگ، تنها برای فروتنی در برابرت و بزرگداشت این ماه

خدایا! ما را در این ماه به پیروی از روش اش و رسیدن به شفاعتش یاری فرما

خدایا! او را برا من شفیعی با شفاعت پذیرفته و راهی روشن به سویت قرار ده و مرا پیرو او گردان

تا آن گاه که تو را در قیامت دیدار کنم در حالی ‌که از من خشنود باشی و از گناهانم چشم‌ پوشیده باشی و رحمت و رضوانت را بر من واجب نموده و مرا در بهشت و جایگاه خوبان درآورده باشی

سند صلوات شعبانیه

 • شیخ طوسی در مصباح المتهجد نقل کرده است که امام سجاد (ع) در هر روز ماه شعبان هنگام زوال و نیز در شب نیمه شعبان این صلوات را می‌خوانده است.

 • کتاب‌های دیگر مثل اقبال الاعمال و جمال الاسبوع آن را از شیخ طوسی نقل کرده‌اند.

 • در مفاتیح الجنان نیز این دعا در اعمال مشترکه ماه شعبان نقل شده است.

 • مولی احمد واعظ یزدی (متوفی ۱۳۱۰ قمری) کتابی به نام «شرح دعای شجرة النبوة» در شرح صلوات شعبانیه نوشته است و این کتاب مشتمل بر هشت هزار بیت شعر است.
متن صلوات شعبانیه صوتی صلوات شعبانیه دانلود

آموزه های صلوات شعبانیه

در این دعا عبارت صلوات چندین بار تکرار شده است. خواننده این عبارات از خداوند می‌خواهد که درود خویش را بر حضرت محمد (ص) و خاندان او نازل کند. آنچه در صلوات شعبانیه آمده بیشتر تأکید بر جایگاه اهل بیت پیامبر (ص) و امامان شیعه است؛

 • اهل بیت پیامبر (ص)، گنجینه علم، محل رفت و آمد فرشتگان، جایگاه رسالت الهی و محل نزول وحی هستند.

 • اهل بیت هم چون کشتی نجات در موج‌های سهمگین هستند که هر کس به آن متمسک شود نجات می‌یابد و هر کس از ان باز ماند غرق خواهد شد.

 • پیش‌تر رفتن از اهل بیت یا باز پس ماندن از ایشان مانع نجات است و کسانی به مقصود می‌رسند که همراه و ملازم اهل بیت باشند.

 • خداوند رعایت حقوق اهل بیت و اطاعت از ایشان و پذیرش ولایت آن‌ها را بر دیگران واجب کرده است.

 • دعا کننده در این دعا از خداوند می‌خواهد که خانه قلبش را با اطاعت آباد کند و او را با معصیت به رسوایی نکشد.

 • مضمون دیگر دعا طلب توفیق همیاری مستمندان و فقیران است.

 • ماه شعبان ماهی است که پیامبر اسلام (ص) به خواندن نمازهای آن و گرفتن روزه و شب زنده داری در آن مداومت داشته است.

 • طلب توفیق پیروی از پیامبر اکرم (ص) در عمل به اعمال ماه شعبان و نیز طلب شفاعت ایشان و طلب عفو و رحمت الهی نیز جزو مضامین این دعاست.

صلوات شعبانیه از دیدگاه آیت الله مطهری

مرتضی مطهری در کتاب «عرفان و اسلام» این دعا را شامل عالی ترین مناجات در مورد معنویت برای انسان بر می شمرد. آیت الله مطهری در کتاب «علی (ع) و روح نیایش» بیان می کند که سطح اندیشه ای این دعا بسیار متعالی است و از طریق این دعا می توان روح نیایش را که همان عشق و محبت به خداست درک کرد.


گردآوری: مجله اینترنتی ستاره
<!--[if gte mso 9]> Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA <![endif]--><!--[if gte mso 9]> <![endif]--><!--[if gte mso 10]> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:Arial; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; <![endif]-->لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

دانلود رایگان نرم افزاردانلود بازی پروژه زامبی ها برای کامپیوتر دانلود نرم افزار مدیریت متن زیارت عاشورای معروفه متن و ترجمه استاد انصاریان صوتیزیارت عاشورا زیارت عاشورا متن زیارت عاشورا متن زیارت عاشورا زیارت عاشورا بانک صوت، ترتیل قرآن، قرائت قرآن،تفسیر قرآن،سخنرانی، اشعار بانک صوتی سایت شهید آوینی شامل مداحی های به روز مرثیه و فایل صوتی متن دعای عهد سایت شیعیانفایلصوتیمتندعایعهدمتن ترجمه فایل صوتی دعای عهد مرگ ملک عبدالله پادشاه عربستان سعودی فهم نادرست از دعای کمیل متن و ترجمه استاد انصاریان صوتیکلیات مفاتیح الجناندعای کمیل کلیات مفاتیح الجنان با ترجمه استاد حسین انصاریان متن و ترجمهصوتی با دعا و مناجات دعای ابو حمزه ثمالی ردیف توضیحات اجرا حجم زمان سید حسن نصرالله حاج راسخون یار همیشه همراه محمد علی انصاریدانلود مستند برای مخاطب صلوات شعبانیه با صدای استاد موسوی قهار بال ملائک راسخون یار همیشه همراه صفحه اصلیحج سال هش، به واقع حج خونین برای زائران بیت الله الحرام بود، از حادثه سقوط جرثقیل متن صلوات شعبانیه فایل صوتی برای دانلود دانلود صلوات شعبانیه صوتی آورده متن صلوات شعبانیه به فایل صوتی برای دانلود متن صلوات شعبانیه فایل صوتی برای دانلود مفیدستان متنصلواتشعبانیهفایل فایل صوتی برای دانلود متن صلوات شعبانیه به شرح ذیل است دانلود صلوات شعبانیه صوتی متن صلوات شعبانیه فایل صوتی برای دانلود مجله اینترنتی ستاره متن صلوات شعبانیه فایل صوتی برای دانلود متن صلوات شعبانیه فایل صوتی برای متن صلوات شعبانیه فایل صوتی برای دانلود صلوات شعبانیه فایل صوتی برای دانلود متن صلوات شعبانیه فایل صوتی متن صلوات شعبانیه فایل صوتی متن صلوات شعبانیه فایل صوتی برای دانلود دانلود صلوات شعبانیه متن صلوات شعبانیه فایل صوتی برای متن صلوات شعبانیه فایل دانلود صلوات شعبانیه متن صلوات شعبانیه با ترجمه جدیدترین دانلودصلواتشعبانیهمتن فایل صوتی با صدای استاد موسوی قهار آمده است متن صلوات شعبانیه دانلود صلوات شعبانیه دانلود مداحی جدید دانلود صلوات شعبانیه صوتی و متن و ترجمه دانلود صلوات شعبانیه صوتی و متن و توفیق روز افزون برای تمامی دانلود صلوات دانلود متن صلوات شعبانیه موسسه تحقیقات و نشر معارف اهل دانلودمتنصلوات صلوات شعبانیه پاورپوینت صوتی دانلود متن صلوات شعبانیه مناجات شعبانیه دانلود متن دعای ماه شعبان صوتی متن و ترجمه دانلود همه چیز مذهبی مدت زمان هر فایل صوتی مقابل آن دانلود صلوات شعبانیه دانلود متن صلوات شعبانیه به دعا و مناجات صوتی فیلم و صلوات دفاع مقدس برای دانلود کردن ادعیه های فوق، روی آیکون کلیک راست

مطلب متن صلوات شعبانیه – فایل صوتی برای دانلود در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :متن صلوات شعبانیه – فایل صوتی برای دانلود
http://mofidestan.ir/%d9%85%d8%aa%d9%86-%d8%b5%d9%84%d9%88%d8%a7%d8%aa-%d8%b4%d8%b9%d8%a8%d8%a7%d9%86%db%8c%d9%87-%d9%81%d8%a7%db%8c%d9%84-%d8%b5%d9%88%d8%aa%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر