تبلیغات
مطالب اینترنتی - بهترین روش نگهداری از وسایل چرم | تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نویسنده وبلاگ
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
مطالب اینترنتی


بهترین روش نگهداری از وسایل چرم | تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی

بهترین روش نگهداری از وسایل چرم

چگونه میتوان از محصولات چرمی بهتر مراقبت کرد ؟ ما در این جا نکاتی مهم برای نگه داری بهتر از چرم را یاد خواهیم داد. همچنین در آخر بشما خواهیم گفت چگونه چرم طبیعی را از مصنوعی تشخصیص دهید.

چرم طبیعی محصولی گرانقیمت و پر استفاده به دلیل استحکام بالا و زیبایی بیشتر در موارد محتلف استفاده میشود. چرم یکی از محصولاتی پر استفاده گرانقیمت میباشد ؛ که در موارد زیادی مثل کاپشن چرمی ؛ بارانی چرمی ؛ ژیله و کلاه چرمی ؛ کفش و دستکش چرمی ؛ کمربند و کیف چرم استفاده میشود.

به گزارش تالاب چرم همیشه ماده اولیه گرانی بوده و دوخت ان نیز مهارت زیادی می‌طلبد بنابراین همیشه محصولات چرمی بسیار گران بوده‌اند. این روزها که کارخانه‌های تولیدی چرم ایرانی، تخفیف‌های خوبی برای حراج‌های خود قایل می‌شوند، شاید بتوانید یک محصول چرمی با قیمت مناسب پیدا کنید.

وقتی چرم می‌خرید، خیالتان آسان است که سال‌ها بدون دغدغه از فرسوده شدن، می‌توانید از ان استفاده کنید. با این حال، نگهداری محصولات چرمی هم نکته‌هایی دارد که اگر انها را درنظر داشته باشید، طول عمر لباس و کیف و کفش خودرا بالا برده‌اید.

بهترین روش نگهداری از وسایل چرم | تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی

برای نگهداری بهتر ؛ از وسایل چرم به نکات زیر توجه کنید:

1- اگر لکه‌ای خیلی عمیق روی چرم درست شده، سعی نکنید هر طور شده ان را از بین ببرید چون ممکن است بخود چرم آسیب بزنید.

2- هر چند ماه یک بار، محصولات چرمی خودرا با واکس چرم چرب کنید. واکس چرم ماده مخصوصی است که برای همین محصول ساخته شده و می‌توانید از فروشگاه‌های محصول‌های چرمی تهیه کنید. واکس معمولی، در درازمدت باعث خورده?شدن سطح چرم می‌شود.

3- همیشه چرم را خوب گردگیری کنید. اگر گل و گرد و خاک روی چرم بماند، به مرور زمان ان را خراب می‌کند.

4- اگر ماده‌ای روی چرم ریخته که با دستمال خشک پاک نمی‌شود، با کف صابون و یک اسفنج، به آرامی روی سطح چرم بکشید و لکه را پاک کنید و بعد با یک دستمال خشک، چرم را خشک کنید.

5- چرم در رطوبت زیاد کپک می‌زند بنابراین ان را در جایی که بسیار مرطوب است نگهداری نکنید. هیچ‌وقت هم چرم را در لفاف پلاستیکی نگه ندارید چون اینکار باعث می‌شود که رطوبت احتمالی موجود در محصول چرمی خشک نشود.

6- بهتر است چرم را شب خوب واکس بزنید ودر جایی دربسته بگذارید و تا صبح نگه دارید. چرمی که تازه واکس خورده و هنوز واکس به خوردش نرفته به سرعت در طول روز گردوخاک رابه خود جذب می‌کند و آسیب می‌بیند، علاوه بر این، رنگ چرم نیز تیره و کدر می‌شود.

7- اگر لباس چرمی دارید، مراقب باشید که روی ان عطر یا اسپری نپاشید. عطر و اسپری موادی دارند که باعث می‌شود برخی از مواد روی سطح چرم فرآوری شده حل شود و ان را خراب می‌کند.

8- هرگز نگذارید چرم به مدت زیاد آفتاب بخورد. برای نگهداری چرم در خانه، ان را در کمدی دور از آفتاب و گردوخاک قرار دهید.

9- اگر برای مدتی نمی‌خواهید از وسایل و لباس‌های چرمی خود استفاده کنید، داخل ان رابا روزنامه پر کنید تا شکل ظاهری ان آسیب نبیند. لباس‌ها را نیز خوابیده داخل کمد بگذارید طوری که تا نخورده باشند.

بهترین روش نگهداری از وسایل چرم | تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی

تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی

اینروزها اگر بخواهید کت،کیف یا کفشی با چرم طبیعی بخرید باید هزینه زیادی را متحمل شوید. وقتی یک کت یا کیف یا بارانی با قیمت بالایی میخرید باید از ان مراقبت بیشتری کنید تا هم عمرش و هم زیبایی ان را حفظ کنید اما نگه داری چرم تکنیک های‌ خاصی دارد؛ تکنیک هایی که هرکدام می‌توانند سال‌ها به عمر البسه چرم بیفزایند، بهمین دلیل به سراغ یک کارشناس چرم رفتیم تا رازهای نگه‌داری چرم را از او بپرسیم .

1- کهنه ترها، مرغوب ترهستند

چرم مثل فرش دستباف است یعنی هرچه بیشتر کار می‌کند مرغوب تر و زیباتر می‌شود. هیچوقت یک کت چرم ۱۰ساله قابل مقایسه با یک کت چرم نو نیست، چون انعطاف پذیری به دست می آورد که این خاصیت را کت نو ندارد.

افرادی هستند که اعتقاد دارند، چرم هرچه کهنه تر باشد زیباتر است و حتی در بعضی از جاهای دنیا تکنیک هایی رابه کار می‌برند که چرم نو، کهنه بنظر برسد.

جالب است بدانید، وقتی ۲ نفر دریک زمان یک محصول یکسان را میخرند، این محصولات بعد از چند سال کاملا متفاوت بنظر خواهند رسید و دیگر به هم شبیه نخواهند بودو هرکدام به نوعی زیبا بنظر می‌رسند. اگر چرم طبیعی به درستی مراقبت شود بین ۱۰ تا ۱۵ سال دوام خواهد داشت.

2- دشمنان چرم را بشناسید

چرم باید از برخورد با هرشیء تیز محافظت شود چون در صورتی که روی ان خراشی بیفتد، دیگر قابل بازگشت نخواهد بود.لکه ناشی از خودکار هیچ گاه از روی چرم پاک نخواهد شد و روی ان اثر ماندگار دارد، بنابر این باید حواستان باشد که هیچ گاه نوک خودکار رابه البسه چرم خود نزدیک نکنید.

عطر، اسپری و ادکلن را نباید مستقیم روی البسه چرمی ،جیرو نبوک زد.به هیچ عنوان نباید البسه چرم را در اتومبیل لباسشویی شست، چون پودر لباسشویی و آب میتوانند کاملا چرم را خراب کنند.

سعی نکنید لکه های‌ خیلی عمیق یا لکه هایی که به سختی پاک می‌شوند را خودتان برطرف کنید، دراین مواقع بهتر است از شخصی متخصص یا فروشگاهی که چرم را از ان خریداری کرده‌اید راهنمایی بخواهید و خودتان برای پاک کردن لکه یا رنگ روی چرم از هیچ نوع حلالی استفاده نکنید.

رابطه چوب لباسی و چرم

چرم طبیعی حتماً باید از چوب لباسی آویزان شود به خصوص اگر قصد دارید مدتی از ان استفاده نکنید، چون اگر چرم را از جای تیزی آویزان کنید ممکن است چرم شکل اصلی خودرا از دست بدهد و این تغییر شکل دیگر قابل برگشت نیست. برای نگه‌داری چرم هم بهتر است دمای محیط بین ۲۵ تا ۳۰ درجه باشد.

بهترین روش نگهداری از وسایل چرم | تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی

چگونه چرم طبیعی را از چرم مصنوعی تشخیص دهید؟

1- نخستین توصیه این است که سعی کنید چرم را از فروشگاه های‌ معتبر خریداری کنید چون اینروزها چرم های‌ وارداتی و بی کیفیت خیلی زیاد شده اند حتی به بعضی از انها اسانس چرم زد ه اند و کاملا بوی چرم را میدهند بنابر این نمی‌توان از روی بو، چرم طبیعی را تشخیص داد.«حتی ممکن است چرم های‌ فوق از پوست حیوانات حرام یا حیوانات حلال، با ذبح غیراسلامی باشند»

2- وقتی به قسمت های‌ مختلف چرم طبیعی دست بزنید چرم یکدست نیست یعنی بعضی جاها نازک است و بعضی جاها ضخیم است. چون قسمت های‌ مختلف پوست دام ضخامت های‌ متفاوتی دارند. در حالی‌که چرم مصنوعی چون با دستگاه درست می‌شود کاملا حالت یکدست دارد.

3- وقتی چرم طبیعی را زیر نور بگیرید بطور یکدست نور را منعکس نمی‌کند و بعضی جاهای چرم مات و بعضی جاها براق بنظر میرسد.

چگونه چرم را بشویید

همانگونه که گفتیم به هیچ عنوان نباید چرم را در خودرو لباسشویی شست بلکه البسه چرم خود رابه یک خشکشویی معتبر بسپارید. «یعنی مطمئن باشید یک متخصص شست وشوی چرم در آنجا وجود داشته باشد»؛ در خانه نمیتوان چرم را شست چون اگر به پشت چرم آب برسد چرم نرمی و لطافت خودرا از دست می‌دهد و دیگر هم چون گذشته انعطاف پذیری نخواهد داشت و خشک می‌شود.

اگرهم آستر کت چر م تان کثیف شد بهترین کار این است که آستر را عوض کنید چون چرم فقط روشویی می‌شود. گردو غبار دشمن چرم است و شما باید هر چند وقت یکبار روی ان را تمیز کنید.

برای اینکار کافی است که یک قاشق مرباخوری شامپو بچه رابا آب ولرم«CC ۲۵۰ » و ۳تا۴ قطره سرکه مخلوط کنید و آرام روی چرم بکشید و سپس با آب معمولی شامپوها را پاک کنید و بعد با یک پارچه خشک کنید.در نهایت میتوانید با واکس های‌ معمولی روی چرم را ماساژ دهید.

باران را با کف شامپو بچه بشویید

باران های‌ آلوده ای که اینروزها در تهران کم نیستند میتوانند حسابی به لباس های‌ چرم شما آسیب برسانند، اگر بطور ناگهانی در باران شدیدی گرفتار شدید، باید خیلی زود با یک اسفنج آغشته به کف شامپو بچه، باران آلوده را از روی چرم پاک کرده و بعد خشک کنید.

البته باید حواستان باشد که پشت چرم نباید به هیچ عنوان خیس شود چون انعطاف پذیری خودرا از دست میدهد، بطور کلی بهتر است در روزهای بارانی از پوشیدن چرم خودداری کنید تا مبادا درون ان خیس شود.

نگهداری از وسایل چرمی :

امیدواریم با مطالعه مطلب فوق بتوانید در نگه‌داری از وسایل چرمی با ارزش خود کوشا باشید.لینک منبع


لینک منبع و پست :بهترین روش نگهداری از وسایل چرم | تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی
http://mofidestan.ir/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d9%86%da%af%d9%87%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d9%88%d8%b3%d8%a7%db%8c%d9%84-%da%86%d8%b1%d9%85-%d8%aa%d8%b4%d8%ae%db%8c%d8%b5/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر